
Tijdens de Travel Payment Summit in Brussel, georganiseerd door ECTAA, was de BTC prominent aanwezig te midden van een divers publiek bestaande uit reis- en betalingsdeskundigen, EU-beleidsmakers en vertegenwoordigers van de sector.
De bijeenkomst bood een platform voor discussie over een breed scala aan onderwerpen, waaronder de nieuwste trends en ontwikkelingen in reisbetalingen, optimalisatie van winstmarges, fraudepreventie, en de risico's omtrent cyberbeveiliging. Het werd snel duidelijk dat betalingen, zowel in B2B- als B2C-contexten, een cruciale rol spelen in het risicobeheer en de klantervaring binnen de reisketen.
Een Belgische reisprofessional lichtte toe hoe creditcardtransactiekosten aanzienlijk kunnen wegen op de winstmarges van reisbureaus, vooral bij transacties van hoge waarde zoals luxe reizen of internationale vluchten.
Fraudepreventie en de bescherming tegen cyberbeveiligingsrisico's stonden centraal, gegeven de recente cyberaanvallen op de hotel- en luchtvaartindustrie, die de kwetsbaarheid van de sector voor digitale dreigingen benadrukken. Er werd gewezen op het belang van een snelle en effectieve informatie-uitwisseling binnen de industrie om fraude te bestrijden, ondanks de uitdagingen die de GDPR-wetgeving met zich meebrengt door de strikte privacyregels.
Onze key-take-aways van deze summit:
- De betalingsinfrastructuren zijn geëvolueerd van eenvoudige back-end oplossingen tot een ware tool voor klanttevredenheid en groei. Waar consumenten vandaag bewust kiezen voor de verkoper waar zij op de eenvoudigste en snelste manier kunnen betalen.
- Voorstel herziening PTD om voorschotten te verminderen zou een impact hebben op de hele suppy chain binnen de sector, wat hogere kosten met zich zou meebrengen en de klassieke pakketreis dus minder aantrekklelijk zou worden. Waardoor consumenten geneigd worden om enkelvoudige reisdiensten te boeken, wat hen minder bescherming zal bieden en in tegenstelling is tot wat Europa wenst te bereiken.
- Alle stakeholders delen hetzelfde risico, zowel de merchant als de acquierer, enkel dankzij heldere communicatie en samenwerking kunnen de risico's gezamelijk ingeperkt worden.
|